1400/09/03

تولید محتوای ترویجی و فناورانه در حوزه نانوفناوری با هدف افزایش بهره‌وری و شناخت ظرفیت بالای این حوزه صورت گرفت.

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف آگاهی بخشی و آشنایی عموم جامعه با این حوزه، یک برنامه مستمر و پیوسته را با محوریت ترویج و اطلاع‌رسانی در طول سال اجرا می‌کند و این برنامه را گام به گام بسط و گسترش می‌دهد.

 

تولید محتوای ترویجی

سال گذشته چهار شماره از فصلنامه ترویجی نانو در این راستا منتشر شد. تولید 1230 خبر و محتوای مجزا در رسانه‌های آنلاین، بخش دیگری از این کمپین رسانه‌ای بود.

همچنین صفحات مختلفی در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی شد و در طول سال بیش از 300 نوع محتوای حرفه‌ای ویژه این بستر رسانه‌ای، تولید و منتشر شد. بیش از 1600 مطلب نیز در کانال شبکه اجتماعی نانو منتشر شد.

بخش‌های مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تلاش دارند تا نهایت استفاده را از همکاری صداو سیما برای ترویج علم و فناوری ببرند و ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری نیز یکی از پیشروان این روند بوده است. 5هزار و 311 دقیقه برنامه ویژه نانو فناوری از قاب تلویزیون تولید شد تا این فناوری بیش از پیش در جامعه شناخته شود.

 

10 هزاردقیقه محتوای چندرسانه‌ای

علاوه بر این،  5هزار و 65 دقیقه برنامه نیز در رادیو پخش شد. انتشار 1076 مطلب در روزنامه و 6هزار و 802 نوع محتوای مجزا در خبرگزاری‌ها، بخش دیگری از این تلاش توریجی رسانه‌ای در سال 99 را در بر می‌گیرد.

این ستاد هر ساله از چندین رودیداد مختلف، کارآفرینانه، رقابتی، دانشجویی و دانش‌آموزشی در حوزه نانو فناوری حمایت می‌کند. اما یک رودیداد خاص نیز با عنوان جشنواره نانو و رسانه نیز ترتیب داده است که به آثار برتر در زمینه ترویج و توسعه مشارکت در صنعت نانو فناوری کشور، جوایزی تعلق گیرد.

همچنین برای خبرنگاران رسانه های مختلف، تورهای رسانه‌ای برگزار می‌شود تا پیشرفت‌های کشور در حوزه نانو رسانه هر چه بیشتر بازتاب یابد و دیگران نیز ترغیب شوند که با این کاروان توسعه علمی فناوری نانو همراه شوند.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری