دهقانی: به صورت جدی به دنبال ارایه خدمات و محصولات عرضه محور دانشگاه‌ها به صنایع داخلی و بازارهای خارجی هستیم

1401/10/05

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه، فعالیت‌های هدف محور و بازار محور دانشگاه‌ها مشتری مشخص دارند، گفت: برای فعالیت‌های عرضه محور که این ویژگی را ندارند، برنامه ارائه خدمات و محصولات به دستگاه‌ها، صنایع کشور و بازارهای خارجی را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه صنعتی شریف در سال 1401 امروز با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در محل این دانشگاه برگزار شد.

روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در حاشیه این مراسم، اظهارداشت: در این مراسم که به مناسبت هفته پژوهش دانشگاه شریف برپا شده است، از پژوهشگران عرصه علم، پژوهش، ‌فناوری و نوآوری در این دانشگاه تقدیر شد.

وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی شریف، همیشه یک نگین درخشان در کشور و همچنین قطب تاثیر‌گذار در پرورش جوانان و حل مسائل پیچیده فناوری در کشور بوده است. امسال هم به لطف خدا، به همت جوان‌هایی که در این کشور کار می‌کنند و با کمک اساتید پیشکسوت و مدیران دانشگاه، ورق زرین دیگری در افتخارات دانشگاه ثبت شد.

وی ادامه  داد: در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان قطعا نگاهی ویژه به دانشگاه صنعتی شریف داریم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با اشاره به میزان کاربردی شدن تحقیقات دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه صنعتی شریف،‌ گفت: دانشگاه صنعتی شریف عموما لبه حمله توسعه فناوری در کشور است و اغلب مشتریان خدمات پژوهشی و فناوری این دانشگاه، سرمایه‌های واقعی این کشور هستند. این دانشگاه رتبه اول را در بخش قراردادهای ارتباط با صنعت بین همه دانشگاه‌های کشور دارد. علاوه بر این، ناحیه نوآوری که اطراف دانشگاه شکل گرفته کاملا فعال در بازار است.

دهقانی تصریح کرد: عموما فعالیت‌هایی که در این دانشگاه انجام می‌شود هدف محور و بازار محور است  و مشتری مشخص دارد؛ اما برای آن دسته از فعالیت‌هایی که عرضه محور هستند هم برنامه ارائه محصولات به دستگاه‌ها و صنایع کشور و بازارهای خارجی را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

همچنین در این مراسم از روح الله دهقانی به عنوان پژوهشگر نمونه سال تقدیر شد.