پهپادی بومی با قابلیت حمل آسان برای نقشه‌برداری‌ طراحی شد

1401/08/18

سامانه نقشه‌برداری هدهد 5 بر اساس اصول مهندسی و با بالاترین سطح بهینه‌سازی در شرکتی دانش‌بنیان طراحی و تولید شد.

این سامانه قادر است ماموریت‌های مختلف نظامی و غیرنظامی به ویژه شناسایی، مراقبت، رصد و نقشه‌برداری را در 15 کیلومتری از محل استقرار ایستگاه کنترل انجام دهد. این محصول توسط شرکت فاتح آسمان شریف با حمایت گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری طراحی و ساخته شده است.

استفاده از مواد اولیه باکیفیت در سازه ملخ های این پرنده نیاز مجموعه پهپاد را به تعمیر و نگهداری به حداقل رسانده است. در عین حال طراحی جعبه حمل و استفاده از اتصالات سریع در طراحی سازه موجب شده است سامانه در کمتر از 10 دقیقه آماده پرواز شود.

یکی از مزیت‌های این پهپاد تعویض راحت و فوری باتری آن در ماموریت های مداوم است و کاربران می‌توانند در کمتر از یک دقیقه باتری این پهپاد را تعویض کنند. بازوهای پرنده هدهد5 به صورت جداشونده طراحی شده است و به راحتی با جاسازی در کیف مخصوص خود می توان توسط اشخاص حمل شود.

همه سازمان ها یا شرکت های خصوصی و دولتی که به عکس برداری، نقشه برداری، پایش و رصد تجهیزات و اماکن نیازمند هستند مانند سازمان نقشه برداری، سازمان امور اراضی، صنایع بزرگ، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، شهرداری ها و غیره جامعه هدف این محصول ایران‌ساخت هستند.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری

#23