صادرات محصولات و فراورده‌های مرتبط با صنعت گیاهان دارویی توسعه می‌یابد؛ تبیین راهبردهای ملی حمایتی

1401/06/07

توسعه صادرات محصولاتی که در ارتباط تنگاتنگ با صنعت گیاهان دارویی هستند یکی از الزاماتی است که می تواندت به احیای این صنعت کهن و ثروت‌زا کمک کند.

 برهمین اساس با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری «رویداد تبیین حمایت‌ها و راهبردهای ملی توسعه صادرات برای صنایع مرتبط با گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی» 8 شهریورماه سال 1401 برگزار می شود.

«معرفی حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان» و «ارائه خدمات تخصصی توسعه صادرات مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی» از جمله محورهای این رویداد است.

از دیگر سرفصل های برگزاری رویداد تبیین حمایت‌ها و راهبردهای ملی توسعه صادرات برای صنایع مرتبط با گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی می توان به «ارائه خدمات مالی در حوزه توسعه بین المللی محصولات دانش بنیان» و «معرفی برنامه‌های اجرایی پاویون صادراتی ششمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی و فرآودره‌های طبیعی و طب سنتی» اشاره کرد.

این رویداد با حضور و سخنرانی روح الله استیری مدیر دفتر توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیف سهندی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی، مهرداد امانی مدیر عامل صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری و سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه دایمی محصولات ایران‌ساخت(IHIT) برگزار می‌شود.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#23