550 میلیارد تومان گردش مالی با اجرای طرح جهش تجارت فناوری محقق شد؛ فعالیت 53 کارگزار

1400/12/02

از ابتدای اردیبهشت ماه سال 99؛ طرح جهش تجارت فناوری با هدف افزایش تولید و تبادلات فناورانه در کشور آغاز شد.

این طرح که توسط شبکه فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اجرا درآمده است به دنبال افزایش مبادلات فناورانه و افزایش تولید محصولات دانش بنیان و خلاق در کشور است. این طرح با کمک 53 بروکر و کارگزار این شبکه آغاز شد و تا پایان دی ماه امسال؛ عددی حدود 550 میلیارد تومان گردش مالی را ثبت کرده است.

محمدصالح خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره دستاوردهای این طرح تاکنون در کشور، گفت: فن بازار این طرح را با کمک کارگزاران خود آغاز کرد. کارگزارانی که در 4 زمینه خرید و فروش محصول، سرمایه گذاری و سرمایه پذیری، انتقال دانش فنی و تامین نیازهای فناورانه به این حوزه ورود کردند.

وی افزود: با تلاش کارگزاران توانستیم تا مردادماه سال 1400 یعنی پایان دولت پیشین حدود 500 میلیارد تومان گردش مالی وعده داده شده را محقق کنیم و از آن تاریخ تا پایان دی‌ماه نیز 50 میلیادر تومان دیگر نیز محقق شد و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال 50 میلیارد تومان دیگر نیز به این عدد افزوده شود.

به گفته خالقی، طی این مدت در طرح جهش تجارت فناوری؛ استان های یزد، اصفهان و گلستان بیشترین هم‌افزایی عرضه و تقاضا را به ثبت رساندند.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاو.نت علمی و فناوری ریاست جمهوری