7 محصول دانش‌بنیان در حوزه فناوری‌های مکان‌محور رونمایی می‌شود؛ رونق بازار داخلی و بین‌المللی

1400/11/13

نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو، 30 دی‌ماه تا 3 بهمن‌ماه سال 1400 برگزار می‌شود تا دستاوردها و توانمندی‌های داخلی در حوزه ژئوماتیک به نمایش گذاشته شود.

در این رویداد بین‌المللی از 7 دستاورد دانش‌بنیانی رونمایی می‌شود. «سامانه مدیریت و یکپارچه‌سازی داده‌های مکانی شرکت دانش‌بنیان سافا»، «پکیج نرم‌افزاری وب جی‌آی‌اس بهسام(سامانه اطلاعات مکانی بهین) شرکت دانش‌بنیان بهین‌رایانش آزاد» و «سامانه سحاب محصول شرکت دانش‌بنیان مکان‌پرداز رایمند»،«٢ محصول تصویر برداری هم زمان دو بعدی و سه بعدی و انیمیشن در بستر موتور gis یا سیستم اطلاعات جغرافیایی ) و فیلم برداری و ساخت انیمیشن درباره عوارض کره زمین شرکت شرکت شکوه آفرینان»، «2 دستگاه گیرنده مولتی فرکانس و رفرنس استیشن شرکت دانش بنیان هیرا نگار پارس»  تولیداتی هستند که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و برای نخستین بار در این نمایشگاه رونمایی می‌شوند.

نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو 1400، به شرکت‌ها فرصت «معرفی توانمندی‌ها و محصولات در سطح گسترده و بین‌المللی»، «برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان و شناخت نیازهای آنها»، «شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه‌های آنها»، «فرصت جذب سرمایه‌گذار و توسعه فعالیت شرکت‌ها»، «انجام مذاکرات تجاری و انعقاد قراردادهای داخلی و خارجی» و «شرکت در نشست‌های تجاری بین‌المللی با هیات‌های خارجی مدعو» را می‌دهد.

به همین دلیل ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این رویداد مشارکت کرده است تا ضمن معرفی دستاوردهای دانش‌بنیانی به صنعت، فضایی برای توسعه بازار داخلی و جهانی این محصولات ایران‌ساختی را نیز فراهم کند. بنابراین از حضور 8 شرکت دانش‌بنیان در این رویداد فناورانه حمایت کرده است. مجموعه‌هایی که با تولید محصولاتی با فناوری پیشرفته در کشور، زمینه توسعه حوزه ژئوماتیک را در کشور فراهم کرده‌اند.